Nietypowy sposób na obronę biegaczki – użyłabyś czegoś takiego?

0
bezpieczeństwo biegaczki jest ważne zwłaszcza jesienią i zimą

Bezpieczeństwo biegaczek jest niezwykle ważne. Zwłaszcza teraz gdy częściej biegamy po zmroku w odludnych miejscach – od czasu do czasu mają miejsce nieprzyjemne sytuacje. Bywa, że spływają do mediów informacje o atakach, próbach gwałtu czy nawet morderstwach dokonywanych na biegaczkach. W 2016 roku w USA było głośno o sprawie Wanessy Marcotte, która została brutalnie zamordowana w Princeton (Massachusetts), po tym jak wyszła na niedzielny trening. Po kilku godzinach, policja odnalazła ciało dziewczyny w lesie, około pół mili od domu jej mamy. 

Zabójstwo Vanessy wywołało burzliwą dyskusję na temat bezpieczeństwa biegających kobiet. fot. Instagram

Ataki na biegaczki w Polsce również mają miejsce

W Polsce takie sytuacje są rzadkością, ale niestety również mają miejsce. W październiku tego roku nieznany sprawca zaatakował 20-latkę, która biegała wzdłuż Wisły koło Lisewa Malborskiego (woj. pomorskie). Dziewczyna została pocięta ostrym narzędziem i ma aż 17 szwów na twarzy. Po dłuższej szarpaninie udało jej się wprawdzie uciec, w przeciwnym razie mogłoby się skończyć jeszcze bardziej tragicznie.

Jak się bronić?  

Takie i podobne sytuacje skłaniają do zastanowienia się nad kwestią bezpieczeństwa. Nie każda biegaczka może sobie pozwolić na trening w oświetlonym, miejskim parku pełnym ludzi. Tragedie do których dochodzi mają najczęściej miejsce w miejscach odludnych i ciemnych. Jak się wtedy obronić w przypadku ataku? Gaz pieprzowy, paralizator, a może wcześniej przejść kurs samoobrony?

Pierścień bezpieczeństwa

Jedna z amerykańskich firm proponuje produkt o nazwie Go Guarded Ring czyli specjalny pierścień/krążek nakładany na palec, który pod osłoną ma ostrze, którego w razie ataku można użyć. Choć sam produkt budzi lekkie kontrowersje – z krążka korzystają już tysiące kobiet w USA, a podobne gadżety są dostępne w coraz większej liczbie krajów.

Czy pomysł na taki gadżet przyjąłby się w Polsce? Czy nasze biegaczki chciałyby biegać z takim ostrzem na palcu jak jakieś niebezpieczne żeńskie postacie z filmów science fiction? Czekamy na Wasze opinie. Więcej o samym produkcie przeczytacie na stronie www.goguarded.com/

 

Więcej na temat bezpieczeństwa podczas biegania pisaliśmy w artykule:

Jak biegać bezpiecznie? 

 

 

Komentarze Facebook