No To Żółwik RUN 2020 – druga edycja najwolniejszego biegu na świecie!

1
bieganie wirtualne

Żółwie to bardzo sympatyczne stworzenia. Nie spieszą się, bo po co się spieszyć? Wystarczy, że świat pędzi jak oszalały. Biegacze mogliby się od nich wiele nauczyć, bo żółwie tempo to dobre tempo. W czerwcu biegacze z całego świata zamienią się w żółwie i w żółwim tempie potuptają po medal z najwolniejszego biegu na świecie. 

O co chodzi w biegu i po co go organizujemy?

Chodzi o to aby w jak najwolniejszym tempie pokonać 10km! Zasada jest taka aby biec nie szybciej niż 6:00/km czyli każdy musi ukończyć bieg w czasie powyżej 1 godziny. To warunek otrzymania żółwiowego medalu i to nie jest żart :) Zeszłoroczną edycję ukończyło ponad 2000 biegaczy i biegaczek, ale było też trchę osób, które nie sprostały wyzwaniu, pobiegły za szybko i musiały bieg powtórzyć :)

Chcemy poprzez ten bieg pokazać, że bieganie jest dla każdego – młodego i starego, chudego i grubego, wolnego i szybkiego. Chcemy aby w tym biegu zniknęły wszelkie podziały i żeby każdy czuł się po prostu dobrze. Stąd też tak duża popularność tego biegu, który rok temu zapoczątkował erę wirtualnych biegów w Polsce. Jednak tylko tutaj – aby otrzymać medal, trzeba pilnować tempa – żółwiego tempa.  

Chociaż raz stawiamy wszystkim odwrotne wyzwanie – bez ścigania tylko w myśl zasady – im wolniej, tym lepiej. 

Czy trzeba biec?

Nie trzeba :) Można biec, ale można też maszerować z kijami, spacerować czy zaliczyć ten dystans na bieżni elektrycznej. Ważne żeby się poruszać – byle nie za szybko :)    

Kiedy biegniemy i jak przesyłamy wyniki? 

Startujemy 29 czerwca, a czas na realizację kończy się 5 lipca. 

Bieg można zrealizować w dowolnym miejscu w Polsce, a nawet na świecie. Totalna wolność wyboru. 

Po ukończeniu biegu należy wysłać do nas potwierdzenie w postaci screena z dowolnej aplikacji lub zdjęcie zegarka. Wtedy wystarczy już tylko oczekiwać na przepiękny, żółwiowy medal który może Ci przynieść listonosz lub, który możesz odebrać w paczkomacie.

ZAPISY TUTAJ

Nowocześnie, wygodnie i mega żółwiowo.  

Tuptaj razem z nami w żółwim tempie 🐢🐢🐢

Komentarze Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Witam,
    Wniosłem opłatę za bieg, za 1 numery: 664 (Joanna Kostrobała) i 663 (Jarosław Widomski). Na jakiego maila mam przesłać Państwu zdjęcia z naszych biegów ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here