Oto nowy rekordzista świata w maratonie. Jak tego dokonał?

0

Rekord świata w maratonie to dokonanie, które zawsze budzi wielkie emocje. Oczywiście trasa trasie nie równa więc z tymi rekordami bywa różnie, ale co gdy mamy warunki idealne – równiutka nawierzchnia, praktycznie zero przewyższeń i… ponad 200 okrążeń! Tak – dokładnie 211 okrążeń musieli pokonać Amerykanie Malcolm Richards i Allie Kieffer, którzy w sobotę ustanowili rekordy świata w maratonie pokonanym na bieżni w hali w Nowym Jorku.

Malcolm uzyskał wynik 2:21:55, a Allie 2:44:43.  Poprzednie najlepsze rezultaty należały do Michaela Wardiana (2:27.21 w 2010 roku w Arlington) oraz Polki Moniki Kalicińskiej (2.53.53 w 2014 roku w Toronto).

Trzeba przyznać, że trzeba mieć niezwykle silną psychikę aby pokonać maraton w takim tempie i nie dostać na głowę! Co ciekawe wynik jaki uzyskał Malcolm był daleki od jego własnego rekordu życiowego – najlepszy wynik uzyskał w 2013 roku (2:15:49 w St. Paul). Z kolei Allie zrobiła tym wynikiem życiówkę, ale generalnie nie biega ona maratonów (to dopiero jej drugi start w karierze) i gdyby chciała to zapewne pobiegłaby szybciej (10000m biega poniżej 32:30), jednak jak sama przyznała – psychicznie było jej bardzo ciężko i tego dnia szybciej już pobiec nie mogła. Taki wynik wystarczył jej jednak do ustanowienia nowego rekordu świata.

Za pobicie rekordów zawodnicy otrzymali po 5000 USD.

 

 

Komentarze Facebook