Paweł Fajdek – ostre słowa skierowane do swojego rywala

0
fot.radiozet.pl

Rzadko poruszamy tematy niezwiązane z bieganiem, ale tym razem chodzi o tematykę, która jest wspólnym mianownikiem całego świata sportu. Podczas rozgrywajacych się właśnie Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce – ostrych słów użył nasz najlepszy młociarz – dwukrotny Mistrz Świata w tej dyscyplinie – Paweł Fajdek. 

Swoje słowa skierował w stronę Iwana Tichona – Białorusina, który powrócił po okresie zawieszenia za doping (Był zdyskwalifikowany w latach 2012-2014 i pozbawiony srebrnego medalu igrzysk olimpijskich w Atenach oraz złotego mistrzostw świata w Helsinkach).  W kwalifikacjach do finału mistrzostw Europy miał drugi rezultat 76,10 m. – Nawet jakby zdobył medal, oszustowi ręki nie podam – zapowiedział Paweł Fajdek w swoim wywiadzie dla sport.pl.

Oburzenie Pawła budzi również napis na koszulce Białorusina – I throw clean (rzucam czysty). Dla niego to farsa, bo jak sam stwierdził – przewaga zbudowana poprzez trening oparty na dopingu jest niesprawiedliwa, nawet gdy organizm jest już “czysty”.

Paweł sądzi również, że zamiast 4 letniej dyskwalifikacji powinno się koksiarzy kierować na przymusowe roboty do obozów pracy gdzie spłaciliby to co uklradli oszukując.

To z jednej strony odważne i ostre słowa Pawła, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić. Gdy staje się do rywalizacji z kimś kto ma tak mroczną przeszłość, trudno powstrzymać emocje.

Trzymamy kciuki za Pawła – finał już dzisiaij o godz. 18:45!

Komentarze Facebook