Piekło Czantorii – biegowe wyzwanie ;)

0

Piekła Czantorii – po zeszłorocznej odsłonie, przez wielu zawodników ten bieg został okrzyknięty najtrudniejszym biegiem w Polsce i to pomimo niewielkich dystansów.

Poniżej przytaczamy kilka wypowiedzi po zeszłorocznej edycji:

Marta Pałucka: “Gdy zobaczyłam to, co mnie czeka pierwszy raz stają mi łzy w oczach ….. . Ktoś, kto nazwał ten bieg Piekłem Beskidów miał rację. Cały czas sypał śnieg, a przez pierwsze godziny biegło się w zupełnej ciemności.”

Mateusz Oracz: “Psychika musi być z betonu, żeby w spokoju ducha pobiec coś takiego 3 razy” oraz “To pokazuje, że Piekło Czantorii to nie przelewki. Teren, pogoda, przewyższenia- w tym połączeniu i nasileniu zrobią z każdego “szmatę”. Takie biegi uczą pokory i dają do myślenia tym, którzy się na Beskidach w sobotę przejechali….”

Kamil Weinberg: “Na pierwszym kółku było fajnie, ale teraz nabieram coraz większego szacunku do tej trasy. Brutalna – można ją nazwać jednym słowem.”, “… już samo ukończenie tej rzeźni jest sukcesem,…”
Zapraszamy na prawdziwą rzeźnię dla ciała, umysłu i ducha.

Główną trudnością są przewyższenia, teren w którym rozgrywane są zawody (błoto, śnieg, luźne kamienie, śliskie korzenie i liście), ale również nieobliczalna w tym terminie pogoda (deszcz, śnieg, słońce, wiatr), a to wszystko połączone razem tworzy spektakularnie trudny bieg. W tym roku Piekło Czantorii rozegrane zostanie 19 listopada. Nowością podczas biegu będzie możliwość zapisania się i wystartowania w Sztafecie (trzyosobowej). W Sztafecie musi być jednak jedna osoba płci przeciwnej czyli np. dwóch mężczyzn i kobieta lub dwie panie i pan. Organizator wprowadził limity zawodników na poszczególnych trasach indywidualnych Ultra, Maraton i Półmaraton po 150 osób oraz na trasie Sztafety 50 teamów, a także dla całych zawodów 600 osób.

Zrób sobie prezent w Dniu Dziecka i zapisz się na najtrudniejszy bieg tego roku. Wszelkie informacje znajdziecie na stronie organizatora: http://beskidzka160naraty.pl/ oraz profilu fb https://www.facebook.com/Beskidzka160NaRaty/

Zaprasza organizator :)


Beskidzka 160 Na Raty – najtrudniejszy bieg roku
Już trwają zapisy na jeden z najtrudniejszych biegów tego roku, czyli Beskidzką 160 Na Raty – Piekło Czantorii. Zawodnicy rejestrujący mają do wyboru jedną z tras indywidualnych Ultra, Maraton lub Półmaraton oraz Sztafetę (3 x Półmaraton). Jak w zeszłym roku może spodziewać się nieprzewidzianych warunków na trasie. Organizator już teraz zaprasza na walkę ze sobą, własnym organizmem, słabościami, trasą i warunkami na niej panującymi.

Komentarze Facebook