Piotr Kuryło – porzucił swojego psa pod schroniskiem w upalny dzień!

1

Ten człowiek budzi kontrowersje już od dawna. Przez jednych nazywany bohaterem, przez innych szarlatanem i oszustem. Jego kariera biegowa to jedna wielka niewiadoma, a jego sposób zachowania wciąż budzi mieszane uczucia. Podobno biega by pomagać innym ludziom, modli się w ich intencjach i przez wielu uznawany jest za wzór człowieka. Tym razem jednak swoim zachowaniem zdaje się potwierdzić tezę, że jest człowiekiem obłudnym i pozbawionym skrupułów.

Jak wynika z wpisu jednej z pracowniczek azylu dla psów – Sonieczkowo (k. Augustowa) Piotr Kuryło przyjechał pod bramę schroniska, przywiązał do bramy swojego psa, po czym zostawił go bez wody i odjechał. Wszystko to przy bardzo upalnej temperaturze! Całe zdarzenie zarejestrowały kamery obiektu i jest ono potwierdzone przez pracowników schroniska, z którymi rozmawialiśmy telefonicznie. Przedstawiamy materiał filmowy z tego zdarzenia, które publikujemy za zgodą azylu Sonieczkowo.

 

 

Chyba żaden redaktor nie znalazłby w tym momencie odpowiednich słów aby skomentować tę sprawę. Stek wyzwisk nic tutaj nie pomoże, choć zapewne takowe cisną się na usta każdemu kto to czyta i ogląda. W tym momencie trzeba sobie postawić jasne pytanie – czy to nie odpowiedni moment do tego aby wreszcie zakończyć zachwyt nad tą osobą?

Piotr Kuryło ma na swoim koncie kilka osiągnięć, które mogą budzić podziw, m.in. 2 miejsce w Spartathlonie w 2007 roku. W 2010 w ramach tzw. Biegu dla pokoju – obiegł ziemię zaczynając i kończąc w Augustowie, przebiegając 20tys km. W 2013 roku przejechał rowerem 15 000 km z Lizbony do Władywostoku w intencji pokoju na świecie. W 2014 roku pobiegł z Augustowa do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II.

Cóż jednak znaczą te wszystkie osiągnięcia wobec całkowitego braku empatii? O Piotrze Kuryło pisano już wielokrotnie, często podważano jego autorytet, pisano o rzekomych bójkach i oszustwach. Tym razem, wydaje się, że osiągnął już szczyt swojej hipokryzji – dziś wyruszył w drogę do Aten “żeby wspierać chorych w walce z chorobą” – cytat z fanpage Piotra Kuryło.

 

 

Komentarze Facebook

1 KOMENTARZ

Comments are closed.