Planujesz start w Biegu Niepodległości? Pobiegnij w Żaganiu!

0

Serdecznie zapraszamy na IV Żagański Bieg Niepodległości. To impreza, która rozwija się niezwykle dynamicznie. W pierwszej edycji wystartowało 102 uczestników, w drugiej 350, a w ubiegłorocznej już 660 biegaczy! W tym roku Organizatorzy planują liczbę nawet 1000 zawodników! Jest na to spora szansa – zapisy ruszyły 1 czerwca i w zaledwie 12h zapisało się ponad 100 osób!

 

żagań1

 

Bieg odbędzie się 11 listopada, a trasa będzie wiodła ulicami Żagania – start i meta zlokalizowane na Stadionie Arena to gwarancja emocji i walki do ostatniego metra. Będzie więc widowiskowo, atrakcyjnie i szybko – trasa składa się z dwóch 5km pętli i będzie posiadać atest PZLA!

 

stadion

 

Zawodnicy będą nagradzani w klasyfikacji OPEN (miejsca 1-6) oraz w kategoriach wiekowych. Dodatkowo po biegu odbędzie się losowanie nagród. Warto zapisać się już teraz, a wszelkie niezbędne informacje – regulamin oraz zapisy znajdziecie na stronie:

www.biegniepodleglosci.zagan.pl/

 

bieg niepodległości żagań

 

 

żagań2014

 

Portal Biegologia.pl objął patronatem medialnym tę imprezę i z wielką przyjemnością chcemy wspierać bieg w tamtym rejonie województwa lubuskiego, gdzie tego typu imprez jest wciąż mniej niż chociażby na sąsiednim Dolnym Śląsku czy w Wielkopolsce. Warto więc tam się wybrać i wystartować w mieście, w którym na każdym kroku widać świadectwa bardzo bogatej historii miasta. Sam Żagań jest warty poznania nie tylko jako miejsce startu, ale właśnie miasto z licznymi zabytkami (zespół klasztorny, pałac i urocze barokowe kamieniczki). Warto je przy okazji poznać, jak również przepiękne okolice, które obfitują w lasy, jeziora i malowniczo wijącą się rzekę Bóbr.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w Żaganiu – 11 listopada 2015!

 

żagań 8

żagań 9

Zagan_kosciol_krzyza

 

 

 

Komentarze Facebook