Pobiegaj wśród żab na Crossie Dzikiej Żaby

0

28 maja w Poznaniu zadebiutuje nowa impreza biegowa o nietypowej nazwie Cross Dzikiej Żaby. Bieg odbędzie się na bardzo atrakcyjnych terenach, ścieżkami wiodącymi lasami Wschodniego Klina Zieleni. Start biegu odbędzie się z niezwykle klimatycznego miejsca – spod Leśniczówki Kobylepole skąd biegacze wyruszą na trasę 5 i 10km biegu. Trasa ma charakter crossowy, ale nie jest bardzo wymagająca więc każdy, nawet początkujący biegacz powinien z nią się uporać bez problemu, zwłaszcza, że limit czasu na pokonanie 5km to 60 minut, a 10km 1h40min.

A dlaczego akurat Cross Dzikiej Żaby? To sympatyczne zielone zwierzątko znalazło się w nazwie nieprzypadkowo – trasa wiedzie miejscami wzdłuż stawków oraz groblami między moczarami, które są siedliskiem przeróżnych płazów. Będzie więc sportowa rywalizacja, ale też okazja do podejrzenia pięknej przyrody, która w tej części miasta jest naprawdę dzika.

Poniżej mapka przebiegu trasy biegu – jest to jedna 5km pętla. Uczestnicy biegu na 10km będą mieli do pokonania dwie takie pętle.

Cross Dzikiej Żaby

W trakcie trwania imprezy będzie można zapoznać się ze zwierzętami i roślinami Nadleśnictwa Babki przy specjalnym promocyjnym stoisku. Dla dzieci będzie Bieg Małej Żabki, a dla kijkarzy Marsz Nordic Walking na dystansie 5km.

Start biegu odbędzie się spod leśniczówki Kobylepole, w pięknej leśnej scenerii.

leśniczówka

Ten bieg powinien przypaść do gustu wszystkim, którzy lubią od czasu do czasu zboczyć z utartych szlaków i poznać nowe, widokowe ścieżki.

Zapisy już ruszyły więc jeśli chcecie się zapisać kliknijcie w żabkę poniżej.

żaba zapisowa

I koniecznie odwiedźcie fanpage oraz wydarzenie imprezy:

https://www.facebook.com/crossdzikiejzaby/

https://www.facebook.com/events/1553928674900366/

 

logo żaby

 

Komentarze Facebook