Policja udaremniła atak nożownika na biegaczy. “To miała być krwawa zemsta.”

0

Duże imprezy biegowe coraz częściej stają się celem terrorystów. Wiele osób zgromadzonych w jednym miejscu, gwar, zamieszanie – to wszystko stwarza warunki do niespodziewanych ataków. Tym razem ofiarami mieli być uczestnicy niedzielnego Berliner Halbmarathon. 

Niemiecka policja zatrzymała 6 osób, które według zgromadzonych dowodów planowały atak na uczestników odbywającego się w niedzielę półmaratonu w Berlinie. Według portalu gazety “Die Welt” główny zatrzymany jest powiązany z Tunezyjczykiem, który w grudniu 2016 roku porwał samochód ciężarowy, zabił jego kierowcę i wjechał w tłum na bożonarodzeniowym targu.

Niedoszły sprawca planował zaatakować biegaczy i kibiców za pomocą dwóch ostrych noży, które policja znalazła przy nim w trakcie przeszukiwań.

Jak czytamy w jednej z niemieckich gazet: “Swoje ofiary planował atakować nożem, mszcząc się krwawo za Tunezyjczyka, który został zastrzelony przez włoską policję.”

Mężczyźni od dłuższego czasu znajdowali się pod ścisłą obserwacją policji co ułatwiło ich zatrzymanie i udaremnienie zamachu.

W niedzielnym półmaratonie brała udział rekordowa liczba 32 tysięcy biegaczy i biegaczek.

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here