Półmaraton, maraton i bieg ultra w malowniczej Puszczy. Podejmiesz wyzwanie?

0

Podejmij wyzwanie natury! Biegaj na dystansach półmaratonu (21+ km), maratonu (42+ km), ultramaratonu (75+ km) pośród malowniczych szlaków, rezerwatów przyrody i jezior Puszczy Zielonka. Już w sobotę 16 czerwca 2018 roku, startuje kolejna edycja ciekawie zapowiadającego się biegu. ZIELONKA CHALLENGE to trzy biegi na dystansach zbliżonych do półmaratońskiego (21+K), maratońskiego (42+K) i ultramaratońskiego (75+K). Zawody odbędą się na śródleśnych drogach, duktach, ścieżkach oraz wąwozach pośród malowniczych rezerwatów przyrody i jezior Puszczy Zielonka. 

W ramach ZIELONKA CHALLENGE 2018 dodatkowo odbędą się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego na dystansie ultramaratonu.

Taki widok podczas Zielonka Challenge nie powinien nikogo dziwić. 100% natury i zapierających dech w piersiach widoków

Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka jest największym i najbardziej zbliżonym do naturalnego kompleksem leśnym Wielkopolski, położonym na północny wschód od Poznania. Obejmuje powierzchnię ponad 11 tys. ha. Na terenie Puszczy znajduje się około 50 jezior, 200 pomników przyrody oraz 5 rezerwatów: Klasztorne Modrzewie, Las Mieszany, Żywiec Dziewięciolistny, Jezioro Czarne i Jezioro Pławno. Cechą wyróżniającą Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka jest mocno urozmaicona rzeźba terenu, obfitująca w strefy pagórków, doliny, wąwozy i rynny jeziorne, zachęcające do biegania.

Puszcza Zielonka obfituje w trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Podczas Zielonka Challenge znajdują się zarówno odcinki płaskie jak i wymagające sporej siły podbiegi.

Przez teren Puszczy prowadzi wiele kilometrów szlaków turystycznych pieszych i tras biegowych. Urozmaicona rzeźba terenu puszczy sprzyja budowaniu kondycji ludzi uzależnionych od biegania. Jeśli stresujesz się w pracy – odstresuj się w lesie podczas ZIELONKA CHALLENGE!

Na terenie Puszczy występuje ponad 700 gatunków roślin. O atrakcyjności Puszczy Zielonka decyduje duża powierzchnia starych drzewostanów, najstarsze z nich mają ponad 160 lat. Jedną z atrakcji ZIELONKA CHALLENGE jest położone w samym sercu puszczy Arboretum Leśne, do którego trafisz w Zielonce przy urokliwym jeziorze o takiej samej nazwie.

Zielonka Challenge to bieg dla prawdziwych pasjonatów i miłośników natury. Tutaj nie biega się na pokaz, tutaj przełamuje się swoje bariery stając oko w oko z dziką Puszczą

W Puszczy można spotkać jelenie, daniele, sarny, dziki i lisy. Puszczę zamieszkuje również drobna zwierzyna taka jak: zające, borsuki, kuny, bobry, oraz ponad 130 lęgowych gatunków ptaków (w tym żurawie, bieliki, bociany czarne i kanie rude). Czasami Puszczę odwiedzają samotnie wędrujące łosie. Przebiega tu również szlak wędrówek wilka. Trzy trasy ZIELONKA CHALLENGE przybrały nazwy od trzech ssaków zamieszkujących teren Puszczy: 21+K trasa zająca, 42+K trasa dzika, 75+K trasa wilka. Dodatkowo na tym jedynym biegu w Polsce, ze względu na wyjątkową atrakcyjność krajobrazową oraz biegową tras ZIELONKA CHALLENGE, wyznaczono na nich trzy odcinki specjalne.

Coraz więcej biegaczy decyduje się na starty z dala od wielkich miast. To trend, który napawa optymizmem, bo jest to znacznie ciekawsze i przede wszystkim zdrowsze

Nie lada atrakcję stanowią jeziora wzdłuż tras biegowych ZIELONKA CHALLENGE. Największym, spośród około 50 jezior występujących na terenie puszczy, jest Jezioro Kołatkowskie. Do bardzo malowniczych należą też jeziora: Miejskie koło Okońca, Leśne koło Głęboczka, Stęszewskie, Wronczyńskie i Tuczno.

Biegaczu, biegaczko, walkerze, walkerko, 16 czerwca podczas ZIELONKA CHALLENGE czekają na Ciebie: • Niezapomniana przygoda i moc wrażeń • Dreszcz emocji i mnóstwo pozytywnej energii • Impreza stworzona ze sportowej pasji • Perfekcyjna organizacja i dobrze wyposażone punkty odżywcze • Pyszne posiłki regeneracyjne po biegu • Świetnie przygotowane trasy • Zapierające dech w piersiach krajobrazy • Towarzystwo przyjaciół i wyśmienitych biegaczy • Sportowa rywalizacja i sprawdzian własnych możliwości • Wyjątkowe medale • Rewelacyjne zdjęcia od Tomka Szwajkowskiego www.facebook.com/FotografiaTomaszSzwajkowski/


ZIELONKA CHALLENGE przygotowana jest:

DLA DYNAMICZNYCH LUDZI Z CHARAKTEREM – pasjonujące wyzwanie i imponujące wyniki.

DLA ZDROWIA, KONDYCJI I DOBREJ SYLWETKI – leśna, urozmaicona trasa.

DLA SATYSFAKCJI I PRZYJEMNOŚCI – dobra zabawa ze znajomymi i centrum zawodów nad jeziorem.

DLA ODSTRESOWANIA – zachwycające krajobrazy i kontakt z przyrodą.

Impreza nominowana do Biegowego Wydarzenia Roku. 

Zapisy

Start zapisów w czwartek 1 marca 2018 roku.

Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej www. ZIELONKACHALLENGE.pl oraz w dniu zawodów przed biegiem. Liczba miejsc jest ograniczona (ultramaraton 200, maraton 300, półmaraton 400). Zapraszamy!!!

Zielonka Challenge to także piękne medale i trofea, które stanowią nieocenioną pamiątkę.

PODEJMIJ WYZWANIE NATURY

Termin i miejsce

ZIELONKA CHALLENGE odbędzie się w sobotę 16 czerwca 2018 roku w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka, położonym w województwie wielkopolskim. Start o godzinie 8:00.

Centrum zawodów i biuro zawodów mieścić się będzie w Owińskach koło Poznania, nieopodal ul. Plażowej 1 przy Traperskiej Osadzie od strony zbiorników wodnych (www.traperska-osada.pl). Meta znajdować się będzie przy kąpielisku. Biuro zawodów czynne w dniu 15.06.2018r. (piątek) w godzinach 18:00 – 20:00 oraz w dniu biegu 16.06.2018 (sobota) w godzinach 6:00 – 7:30.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.zielonkachallenge.pl 

oraz na fanpage’u: www.facebook.com/ZielonkaChallenge/

Komandorem imprezy jest Krzysztof Pilarski. 

kontakt@zielonkachallenge.pl, tel. 602 198 835

Komentarze Facebook