Półmaraton Szakala – zapraszamy już 25 października

0

Kiedy po letnim sezonie znudziły się Wam biegi po ulicach miast, polecamy wybrać się 25 października 2015 r. na łódzki VI Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego. Mały, kameralny bieg (600-700 startujących), rozgrywany w bajkowej scenerii.Szum drzew, cisza, mieniące się jesienną paletą barw drzewa to elementy, które nieodzownie kojarzą się z Szakalowym półmaratonem. Choć to bieg, na którym ciężko wypracować życiówkę (crossowa trasa z kilkoma solidnymi podbiegami – tzw. „parowy szakala”), to z pewnością nie będziecie żałować startu.

 

zdjęcie 4

 

Masz ochotę się przekonać, czy pokonasz „Parowy Szakala” bez chwytania za linę? A może chcesz na własnej skórze przetestować pogodę – zbadać, czy będzie śnieg po kolana (jak w 2013 r.), czy złota polska jesień (jak w 2012 i 2014 r.)? Przyda Ci się śliczny szakalowy kubek? Kolejny medal, tym razem niewątpliwej urody? A może po prostu wpadniesz pobiegać po lesie, spotkać się ze znajomymi, zmęczyć się, powalczyć, a potem z satysfakcją wspominać zmagania na podbiegach? Już biegłeś w „Szakalu”? Zatem wiesz, że warto.

 

900x200

 

 

Półmaraton poprowadzony został po łódzkim Lesie Łagiewnickim. To największy teren rekreacyjny w tym mieście i jeden z największych kompleksów leśnych znajdującym się w granicach miasta w Europie.Trasa przebiega w ponad 90% duktami i ścieżkami leśnymi z odcinkami o stromych podbiegach i zbiegach. Oczywiście, w miejscach najbardziej newralgicznych spotkamy pomocnych wolontariuszy, który zabezpieczą trasę i wskażą prawidłowy kierunek biegu. Organizator przygotował na trasie dwa punkty odżywcze, które rozlokowane będą w okolicach ósmego i czternastego  kilometra.

 

mapka trasy

 

Pogoda jest stałym, nieodzownym towarzyszem „Szakala”. W ubiegłym roku biegliśmy w błogich promieniach jesiennego słońca zaś w edycji z 2013 r. zamiast biegać po szyszkach, liściach i korzeniach zmagaliśmy się z głębokim kopnym śniegiem– wspomina Szymon Drab, współorganizator – mimo tej niesprzyjającej aury bieg ukończyło 417 osób, to aż o 245 więcej niż w pierwszej-debiutującej edycji w 2010 r.

 

zdjęcie 3

 

W skrócie:

Data: 25 października 2015 r.

Gdzie: Łódź – Arturówek (ul. Skrzydlata 75)

Ile kosztuje: do 25 września – 44 zł

Strona www: www.szakalebalut.pl lub facebook: https://www.facebook.com/szakalebalut

Zapisy: http://inestiming.pl/index.php?idm=5&idp=0&event=124

Komentarze Facebook