Reebok ONE GLIDE – test redakcyjny

0
reebok one glide test butów

Systemy i budowa

Reebok One Glide to buty z kolekcji damskiej i męskiej Reeboka na sezon 2014, które posiadają strefową podeszwę buta z pianki FoamFusion. Dwie strefy wspólnie odpowiadają za wsparcie w wybiciu i dobrą amortyzację:
– przód podeszwy to pianka R52, która poprawia i ułatwia wybicie,
– z tyłu podeszwy mamy piankę C48 odpowiadająca za przetoczenie.

Podeszwa buta ma na spodzie wzmacniającą warstwę Dura, która w większym stopniu jest uodporniona na ścieranie.

Waga buta damskiego (rozmiar 38) to 250 g, zaś męski but (rozmiar 42) waży 280g. Buty są więc stosunkowo lekkie i tą lekkość czuć podczas biegu, co poprawia znacznie komfort.

Design Reebok One Glide

Damski model butów testowany przeze mnie jest bardzo przyjemny dla oka, stonowane połączenia białego z odcieniem różu i szarymi oraz czarnymi elementami sprawiają dość dobre wrażenie razem. Przód buta jest zaopatrzony w przewiewny materiał – z tkaniny mesh, który jednak przy bieganiu po piaszczystych alejkach lub leśnych dróżkach szybko zmieni nam kolor na szarawy (podobnie jak w modelu One Cushion). Jeśli jednak liczy się dla nas komfort, a nie wygląd, myślę, że nie będzie to zbytnim problemem.

Buty Reebok One Glide występują w kilku wersjach kolorystycznych.

 

one glide damskie

one glide męskie

 

Test w terenie Reebok One Glide

Dla biegaczy, którzy nie potrzebują czuć dużej amortyzacji – ten but będzie świetnym rozwiązaniem. Dla mnie przy dłuższych treningach ok. 20 km na końcowych kilometrach odczuwałam wrażenie silnego uderzenia stopą o podłoże, jakby z przodu podeszwa była ciut za cienka. Możliwe, że jest to spowodowane także tym, że biegam od śródstopia przez co  dość mocno odczuwam moment zetknięcia przodu stopy z podłożem.

Na krótszych treningach, takich pomiędzy 10 -12 km but sprawdzał się bardzo dobrze, na dłuższe biegi – osobiście bym go nie nałożyła – za to w tym przypadku lepiej sprawdziłby się but także z serii Reebok One – model Cushion, który dodatkowo zawiera trzecią strefę pianki, która odciąża stawy podczas uderzenia o podłoże (pianka C43).

reebok one glide

Jeśli jesteś biegaczem/biegaczką, który biega rekreacyjnie i rzadko zdarza Ci się biegać dłuższe niż 15 km wybiegania, a do tego nie ważysz zbyt wiele – ten but będzie dobrym wyborem, zwłaszcza, że jest stosunkowo niedrogi – można go dostać nawet za 199 zł. Dla biegaczy amatorów o stopach neutralnych (takie przeznaczenie daje mu producent) będzie to but bardzo komfortowy i na pewno sprawdzi się dobrze na treningach.

Jeśli jednak Twój miesięczny kilometraż jest znaczny, a koniecznie chciałbyś pobiegać w Reebokach – postaw na model One Cushion, który testował niedawno Tomek i który sprawdził się bardzo dobrze.

Komentarze Facebook