Rekord świata weteranów w maratonie – inspiracja dla biegaczy w każdym wieku!

0

O tym, że bieganie to wyjątkowy sport mówi się cały czas – efekty zdrowotne, pasja, endorfiny, itd. Jest jednak pewna rzecz, która powoduje, że bieganie wzrusza, stawia przed człowiekiem coraz to nowe cele i pozwala na prawdziwą radość – taką, która nie kończy się w wieku 20 czy 30 lat, bo bieganie można z powodzeniem trenować całe życie. Mało tego – można trenować i osiągać sukcesy, które potrafią zadziwić świat sportu! Bohaterem sukcesu, o którym dziś chcemy Wam napisać jest 41 letni Kenijczyk – Kenneth Murgera, który w niedzielę podczas maratonu w Gold Coast (Asutralia) ustanowił fenomenalny rekord świata na tym dystansie z czasem 2:08:42. Całe zawody oczywiście wygrał, ale nie o wygraną tutaj chodzi, ale o fakt, że po raz kolejny mamy dowód na to, że bieganie to jeden z nielicznych sportów, w których wiek nie jest przeszkodą w osiąganiu sukcesów. 

Osiągnięcie Kennetha jest dowodem na to, że z wyników biegowych można czerpać satysfakcję przez całe życie, a rezultat Murgery pokazuje, że warto walczyć bez względu na reprezentowaną kategorię wiekową. To oczywiście wynik zawodowca, ale my amatorzy mamy dzięki niemu kolejny przykład, że o wynik warto walczyć w każdym wieku!

Bieganie nie kończy się z czasem gdy zaczynamy osiągać słabsze wyniki – dla wielu ono dopiero wtedy się zaczyna. To chyba najpiękniejszy i najbardziej wzruszający aspekt biegania – sportu, który jak mało który – przenika w nasze życie, koegzystuje z nim i staje się jego częścią. Biegają dzieci, młodzież, dorośli, biegają też staruszkowie, którzy dzięki bieganiu – dożywają późnej starości z uśmiechem na ustach i poczuciem, że dobrze przeżyli swoje życie.

Wiele by o tym pisać, można się wzruszać, inspirować i marzyć o takich sukcesach jak Kenneth Murgera, ale my jako biegacze amatorzy skupmy się na tym co robimy tu i teraz – realizujmy swoje cele i pamiętajmy, że sport, który wybraliśmy nie jest tylko efemerycznym epizodem naszego życia, ale aktywnością, która powinna nam towarzyszyć zawsze – to powinien być cel każdego z nas.

 

Komentarze Facebook