Ruszyły zapisy na Garmin Ultra Race Trójmiasto

0

Początek grudnia upłynie w Trójmieście pod znakiem biegowej rywalizacji na malowniczych szlakach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po sukcesach zawodów Garmin Ultra Race w Radkowie (Góry Stołowe), przyszedł czas na pierwszą, mikołajkową edycję tej imprezy w Gdańsku, która odbędzie się 8 grudnia. Zapisy na Garmin Ultra Race Trójmiasto właśnie ruszyły!

Ultra w nadmorskich górach

Nie bez powodu wybór najlepszej lokalizacji na kolejną edycję zawodów Garmin Ultra Race padł właśnie na Gdańsk. Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego choć leżą w odległości jedynie kilku kilometrów od morza, ukształtowaniem terenu mocno przypominają krajobraz górski, są tym samym wprost stworzone do przeprowadzenia tego typu imprezy. Trójmiejski Park Krajobrazowy to krajobraz północnych zboczy, głębokich dolin z potokami o charakterze podgórskim, torfowisk, czystych śródleśnych jezior i głazów, które umożliwiły zachowanie interesującej flory i fauny. Położenie tak dużego cennego przyrodniczo obszaru, jakim jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, bezpośrednio na styku z dużą aglomeracją jest ewenementem na skalę kraju.

Trójmiejski Park Krajobrazowy to okazałe lasy, liczne potoki oraz jeziorka, a także głębokie wąwozy, które dla biegaczy stanowią nie lada wyzwanie

Garmin Ultra Race Trójmiasto czyli ultra Mikołajki w leśnej głuszy

Dla amatorów trailowych biegów będzie to kolejna możliwość rywalizacji pod szyldem Garmin Ultra Race, czyli imprezy, która zyskała renomę wśród biegaczy i jest stałym punktem na mapie polskich biegów ultra. 8 grudnia biegacze spotkają się na starcie pierwszej, mikołajkowej edycji Garmin Ultra Race Trójmiasto, której start i metę będzie zlokalizowana w Gdańsku. Zapisy na to wydarzenie właśnie ruszyły na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl

Przewyższenia, które robią wrażenie

„Cały czas pracujemy nad tym, by zaproponować zawodnikom atrakcyjne i wymagające trasy. Ci, którzy wezmą udział będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: ok 85 km z +1750/-170 m przewyższenia, ok 50 km (+1170/-1170 m), ok 25 km (+630/-630) oraz ok 10 km (+260/-260 m). Jesteśmy przekonani, że trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przypadną ultrasom do gustu. Tak jak podczas Garmin Ultra Race w Radkowie imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci – Garmin Ultra Kids na dystansach: 200, 500 i 1000 metrów – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów.

Zapisy już trwają!

Zapisy na pierwszą, mikołajkową edycję Garmin Ultra Race właśnie wystartowały! Dla pierwszych 200 osób zapisanych na każdym z dystansów organizatorzy przygotowali specjalne rabaty w wysokości 30 zł! Aby wziąć udział w zawodach trzeba będzie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy https://www.facebook.com/ultraracepl/.

Organizatorami zawodów są: Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska.

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here