Słuchawki bezprzewodowe Plantronics BackBeat Fit.

0

Podczas długich wybiegań, wycieczek biegowych lubię posłuchać dobrej muzyki. Dlaczego? Po pierwsze nie słyszę jak sapię, po drugie to doskonały pomysł na urozmaicenie samotnie nabijanych kilometrów :)

W trakcie 9 letniej “kariery” biegacza długodystansowego wykończyłem kilkanaście zestawów słuchawkowych. Najczęstsza usterka?… to oczywiście przerwany kabel! Czasami to właśnie te najdroższe, firmowe najkrócej działały… ale to przeszłość!

Kilka tygodni temu do naszej redakcji “wpadły” słuchawki bezprzewodowe renomowanej firmy Plantronics. Bez chwili namysłu postanowiłem je przetestować w trudnych warunkach jesienno-zimowej aury.

Wygląd, wykonanie i użytkowanie

Plantronics BackBeat Fit to dokanałowe, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth o futurystycznej konstrukcji. Dostępne są kilku oryginalnych wersjach kolorystycznych… przyznam szczerze wyglądają naprawdę dobrze!

Zdecydowaną zaletą testowanych Headsetów jest konstrukcja odporna na wodę, pot i kurz. Wykonane są z bardzo dobrej jakości mikrogumy, miękkiej i przyjemnej w dotyku. Producent wręcz zapewnia o długowieczności tej konstrukcji. Ja zauważyłem, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy ciepła woda, odrobina detergentu i miękka szmatka. Po takiej kuracji wyglądają jak nowe :)

Słuchaweczki są bardzo wygodne! Dzięki prostej regulacji idealnie dopasowywują się do kształtu małżowin usznych. Nie uciskają, nie ocierają, nie łaskoczą. Wbrew pozorom to bardo ważne dla biegacza, ponieważ na 2 godzinnym wybieganiu każdy, nawet najmniejszy dyskomfort potrafi skutecznie uprzykrzyć życie.

p1350180

Zastanawiałem się jaka jest wydajność wbudowanych akumulatorów, wszak ze względu na wymiary całego zestawu muszą być mikroskopijne [waga słuchawek jedynie 24 gramy!]… i tutaj pierwsze zdziwienie. Producent zapewnia, że w pełni naładowane słuchawki działają przez 8 godzin! Jeśli zaczniemy obdzwaniać znajomych podczas treningu czas działania spadnie do 6 godzin.  Wynik imponujący!

Przyznam się, że używam często tych słuchawek do długich rozmów telefonicznych. Mają wbudowany mikrofon i naprawdę spory zasięg [ponad 15 metrów na otwartej przestrzeni]. Co najważniejsze obsługa smartfona za pomocą testowanego modelu słuchawek jest intuicyjna. Wystarczy poznać kilka prostych funkcji, które super prezentuje poniższy filmik:

Jakość odsłuchu

Pomimo konstrukcji typu dousznego/dokanałowego słuchawki nie izolują biegacza od otoczenia. Trenując w mieście wystarczy delikatnie przyciszyć muzykę aby mieć pełną kontrolę nad tym, co się dzieje wokoło. To bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa!

Jakość emitowanych dźwięków jest naprawdę przyzwoita. Delikatnie kuleją basy, ale może to i lepiej dla naszego słuchu. Naprawdę nie mam się do czego przyczepić… może dlatego, że nie jestem audiofilem … jestem biegaczem :)

p1350148

Podsumowanie

W swojej karierze biegowej przeszedłem już etap gadżeciarstwa. Pulsometry, GPSy, smatfony, słuchawki, kabelki, okularki… już zmądrzałem. Jednak na długie bieganie po lasach i polach zawsze zabieram telefon. Oczywiście dla własnego bezpieczeństwa i … dla muzyki, którą staranie dobieram do treningów biegowych.

Plantronics BackBeat Fit gwarantuje mi spokój podczas biegu. Nie denerwuje mnie trzaskaniem, buczeniem i okablowaniem. Pozwala mi skupić się tylko na bieganiu, oddychaniu… dystansie. W zasadzie to zapominam, że w ogóle mam coś w uszach… a chyba o to biega :) Prawda?

p1350145 p1350174 p1350176 p1350177 p1350178 p1350189 p1350186 p1350181

Komentarze Facebook