Startujesz w maratonach? Pomóż polskim naukowcom i wypełnij ankietę

0
biegacze biegną w maratonie ulicznym

Wśród naszych czytelników jest bardzo dużo osób, które mniej lub bardziej regularnie biegają maratony. Wszyscy wiemy jak wyjątkowy jest to dystans i jak wielką magię przyciągania posiada. Do naszej redakcji zgłosił się Dziekan Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką – Prof. dr hab. Zbigniew Waśkiewicz z prośbą o publikację ankiety, która będzie podstawą opracowania naukowego. To pierwsze badanie w naszym kraju prowadzone na tak szeroką skalę dlatego z przyjemnością publikujemy poniższy list wraz z linkiem do ankiety.  

 

Drodzy biegacze i biegaczki!

Zwracam się do Was z prośbą o wzięcie udziału w badaniu ankietowym oceniającym motywacje, jakimi kierują się biegacze i biegaczki startując w maratonach. To niezwykle ciekawe zagadnienie i do tej pory nie doczekało się szerokiego badania naukowego w Polsce. Wyniki badań będą wykorzystane tylko dla celów naukowych i w żaden sposób nie zostaną spożytkowane komercyjnie. Chciałbym zweryfikować opinie funkcjonujące w wielu miejscach o przyczynach zaangażowania w biegi maratońskie.

Bardzo proszę o uczciwe odpowiedzi! Może brzmi to banalnie, ale szczere odpowiedzi są podstawą rzetelnego badania ankietowego. Wasze odpowiedzi nie będą oceniane, ani nawet analizowane indywidualnie. Tylko analizy statystyczne będą obiektem zainteresowania badaczy. W przyszłości, jeśli zachowacie swoje odpowiedzi będziecie mogli porównać swoje motywacje z ogółem badanych, co może być ciekawym przeżyciem. Jeśli startujecie, bo chcecie bić rekordy, to nie wstydźcie się dać takiej odpowiedzi największą wagę. Bieganie maratonów w celu spotykania przyjaciół to również świetna motywacja, choć jeśli Was to drażni, to też nie grzech i uczciwa odpowiedź jest dla nas ważna.

Licząc na współpracę z najbardziej popularnymi portalami biegowymi oraz organizatorami biegów w Polsce mamy nadzieję, że uda nam się zebrać odpowiednią ilość chętnych do współpracy biegaczy i biegaczek. Z góry dziękuję wszystkim, którzy poświęca kilka minut na wypełnienie ankiety!

Do zobaczenia na trasach biegowych!

Prof. dr hab. Zbigniew Waśkiewicz

Link do ankiety

Komentarze Facebook