Tragedia na Biegu Niepodległości. Biegacz zmarł na 9km.

0

W całej Polsce tysiące biegaczy uczciło dzisiaj 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Polacy biegali w miastach i miasteczkach, głównie na dystansie 10km. Ta piękna tradycja ma rok rocznie coraz więcej zwolenników. Największą frekwencję w tym roku odnotował Bieg Niepodległości w Poznaniu, w którym wystartowało około 25 tysięcy biegaczy. 

I to właśnie tutaj zdarzyła się tragedia – jeden z biegaczy po przebiegnięciu około 9 kilometrów zatrzymał się i nie był w stanie dalej kontynuować biegu. Pomimo szybkiej akcji resuscytacyjnej – zawodnik zmarł. 

Póki co nie są jeszcze znane przyczyny zgonu.  

Choć wielu z Was może być w szoku widząc tę informację – jest to już kolejny przypadek śmierci na polskim biegu i tak jak cały czas podkreślamy – tego typu sytuacje będą niestety zdarzać się coraz częściej wraz z nieustannie rosnącą frekwencją. Jest ona m.in. skutkiem nachalnego wręcz nacisku organizatorów i rozbudzania u ludzi wewnętrznego przekonania, że to bardziej event patriotyczny, a nie zawody sportowe. Tymczasem my od lat apelujemy, że nawet do biegu na 5 czy 10km warto się solidnie przygotowywać i co najważniejsze – wykonywać regularnie badania lekarskie. Przyczyn oczywiście jest wiele – m.in. brak odpowiedniego przygotowania czy wrodzone wady serca dlatego warto w ten temat zagłębić się nieco bardziej.

Zapraszamy zatem do artykułu na ten wyjątkowo nieprzyjemny temat:

ŚMIERĆ NA BIEGU – MOŻE SPOTKAĆ KAŻDEGO Z NAS.

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here