Według wielu biegaczy to najlepsze buty biegowe na świecie – są już w Polsce!

0

W 2017 roku pojawiło się na polskim rynku wiele biegowych nowości. Przedstawiciele rozmaitych marek nieustannie poszerzają swoje oferty i prześcigają się w dotarciu do nowych klientów. Wśród nich jest pewna amerykańska marka, której pojawienie się na polskim rynku zwiastuje poważne zmiany – jej tegoroczny debiut to bez wątpienia najbardziej wyczekiwany moment w tej branży.

Altra genialnie spełnia swoja rolę nawet w trudnych warunkach terenowych fot.jackrabbit.com

Charakterystyczny zerowy drop i anatomiczny kształt

Altra – niektórym z Was z pewnością nic ta nazwa nie mówi, a dla wielu to symbol trwałości, komfortu i biegania w każdych warunkach. Jeśli jeszcze o niej nie słyszeliście, to spieszymy z wyjaśnieniem – Altra to amerykańska firma tworząca rozmaite biegowe buty, które charakteryzuje zerowy drop oraz nieco podwyższona podeszwa.

Taka specyfika to wynik tuningu jakiemu twórcy marki poddawali znane modele butów do biegania. Chcieli stworzyć model, który będzie pozwalał na lepszą pracę śródstopia, da więcej miejsca na palce i który swym kształtem będzie przypominał ludzką stopę (warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wygląd podeszwy). Efekty ich pracy możemy obserwować w szerokiej gamie modeli, które od kilku miesięcy są już także na polskim rynku.

fot.axialracing.com

Altra – biegowy but idealny?

Altra wyróżnia się niebanalnym designem, ale przede wszystkim otwiera przed biegaczem nowe możliwości komfortu, kontroli techniki biegu oraz zapobieganiu kontuzjom. W opinii wielu biegaczy, trenerów oraz ekspertów są to najlepsze i najwygodniejsze buty biegowe na świecie – oczywiście tego typu opinie zawsze pozostaną subiektywne, ale czytając to co o nich piszą zagraniczne media, znakomici biegacze górscy oraz ultra, a także opiniotwórczy trenerzy – nie sposób odnieść wrażenia, że coś w tym jednak jest.

Altra Escalante – rasowa szosówka z charakterystyczną podeszwą przypominającą stopę

Opisy dostępnych modeli oraz nasze testy redakcyjne już wkrótce

Altra specjalizuje się w butach trailowych, ale w jej ofercie każdy biegacz wybierze coś dla siebie – także początkujący amator biegający po ulicy, szukający dobrej amortyzacji i komfortu. Po Nowym Roku przedstawimy Wam wszystkie dostępne modele wraz z opisami, który but do jakiego biegania się nadaje.

Warto dodać, że ceny nie przekraczają 600zł co czyni z nich bardzo konkurencyjną propozycję. W styczniu rozpoczniemy też testy wybranych modeli aby przekonać się czy są to rzeczywiście najwygodniejsze buty biegowe jakie kiedykolwiek powstały. Jesteśmy pełni optymizmu i nadziei, że w 2018 roku kolejne biegowe wyzwania będą przez nas realizowane właśnie z Altrą.

Przedstawicielem w Polsce jest firma RUN CENTRE – ofertę modeli możecie sprawdzić TUTAJ

 

 

Komentarze Facebook