Zdewastowana trasa biegu w Zielonej Górze. Drzewa pokryte wulgaryzmami.

0

Jak daleko można się posunąć aby rzucić drugiemu człowiekowi kłody pod nogi? O tym niestety przekonał się Rafał Kasza – jeden z najlepszych biegaczy przeszkodowych w Europie. Trasa biegu Barbarian Race – wytyczona na malowniczych Wzgórzach Piastowskich w Zielonej Górze została zdewastowana przez wandala bądź grupkę wandali. Zawodnicy zobaczyli rano drzewa pokryte niecenzuralnymi słowami skierowanymi w stronę Rafała.

Skala zniszczeń jest bardzo duża, pomalowanych drzew jest mnóstwo. Nie wiadomo czy da się te napisy usunąć bez szkody dla drzew, ale z rozmowy z Nadleśnictwem wynika, że jest to raczej niemożliwe.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNISZCZONYCH DRZEW ZNAJDZIESZ TUTAJ

Rafał Kasza to nie tylko znakomity sportowiec, ale także inicjator rozmaitych akcji na terenie Zielonej Góry – m.in. zbudował pierwszy tor treningowy do Spartan Race, sam był również inicjatorem organizacji wczorajszego biegu.

Wandalizm mógł mieć także podłoże polityczne, ponieważ Kasza startuje w tegorocznych wyborach samorządowych. Oto co napisał na swoim profilu na fb:

“BRUDNA KAMPANIA SAMORZĄDOWA ROZPOCZĘTA

Jestem zszokowany tym co się wydarzyło na dzisiejszej trasie biegu Barbarian Race w Zielonej Górze. Ktoś spray’em wymalował na znacznej większości drzew biegnących wzdłuż trasy, niecenzuralne słowa, które obrażają moją osobę. Takiego poziomu się nie spodziewałem. Jest to cios poniżej pasa i jakiegokolwiek komentarza. Człowiek się stara, organizuje inicjatywy dla ludzi z naszego miasta i przyjezdnych, a tu taka historia. Niestety źle trafili, takie akcje mnie nie deprymują, a wręcz napędzają do dalszej ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców Naszego miasta. Nikt mnie nie zastraszy, ani nie stłamsi. Żal mi bardzo Naszego lasu na Wzgórzach Piastowskich, jak tak można było. Napisy są na dziesiątkach drzew. Dramat.”

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here