Nie przerywaj biegania zimą – to najważniejsza pora roku dla biegacza!

0
Odpowiedni strój, motywacja i można ruszać w teren. Bieganie zimą jest super!
Odpowiedni strój, motywacja i można ruszać w teren. Bieganie zimą jest super!

 

Pokochaj wybiegania zimą

Zima to czas kiedy możesz sobie trochę pofolgować. Zapomnij na chwilę o skipach, interwałach, drugich zakresach i tempówkach – w tym czasie biegaj sobie spokojne wybiegania. W zimie możesz na nowo odkryć (jeśli w ciągu roku gdzieś Ci to umknęło) dlaczego tak naprawdę kochasz biegać! Daj powrócić swojej biegowej pasji na nowo – biegaj ciesząc się śniegiem i zimowym krajobrazem. Zapomnij na chwilę o tempie, pulsometrze i tym, że w ogóle czas porusza się do przodu! Po kilku dniach takiego biegania od nowa zyskasz siły do zimowych treningów! Biegaj spokojne wybiegania i buduj swoją wydolność właśnie zimą!

 

Dlaczego zima to najlepszy czas do biegania?

Jest kilka takich powodów :

Spalasz więcej kalorii

Bieganie z chłodzie pozwoli Ci spalić więcej kalorii – Twój organizm traci bowiem więcej energii aby dodatkowo ogrzać Twoje ciało! Więcej zimowych słodkości dzięki bieganiu pójdzie w zapomnienie, a nie zostanie z Tobą na dłużej w warstwie niechcianego tłuszczyku. Warto też przeczytać o tym dlaczego zdarza nam się przytyć w zimowych miesiącach.

 

Niektóre przyjemności po zimowym treningu smakują o niebo lepiej

Po dobrze wykonanym zimowym treningu, ciepła kąpiel i filiżanka gorącej czekolady lub grzanego piwa – to coś wykraczające poza ramy przyjemności! Nie żałuj sobie fantazjowania o tym podczas tego gdy biegniesz i odczuwasz chłód – taki przyjemny motywator w postaci nagrody uprzyjemni Ci choć trochę trudy mroźnego biegania.

Komentarze Facebook