Zimowy Janosik – nietypowe zaproszenie na bieg:)

0

Janosikowe zbóje HEJ!

Jak wiecie albo i nie, biegi som trzy: na 10, na 20 i na 45 kilometrów – cyli nieduzo, duzo i doś duzo.
Cemu duzo ? Bo jak nakuzy śniega, to moze być baz cienzko a jesce jak lód bedzie to juz w ogóle – Takze jak kto mo na butach łopony ladace, to niech se jakie lepse kapcie sprawi, zeby sie ta nie ślizgoł na trasie i nie wpod do jakiej dziury, jak widły do gnoja : )

Eeee łocywiście my tak ino żartuwali, zeby Wos choć trochu nastrasyć hej – docie se rady, bo wsyscy wiedzom, ze Janosiki biegoce to som po pieronie łodwazne chopy i nicego sie nie bojom, a i baby śwarne fes som i łodpuscać tys nie umiom.

Alee co Wom bedemy wiela gadać – cza do nos przyjechoć i koniec świnty. Widoki bedziecie mieć tak pikne, ze asz nom żal jes tych, co nie bedom startuwać. Na ten psykład ze scytu Tabora bedziecie podziwioć Jezioro Corstyńskie, Głorce, a jak pogoda bedzie dobra to i uwidzicie Babiom Góro i Tatry nase hej! Na Psełency nad Łapsankom to sie bedziecie ino na Tatry gapić – nic wiencyj, tak jes cudnie. A na Grandeusie to jus w ogóle – nic ino se legnąć na trawie albo i na śniegu nawet – lepsego miejsca widokowego na Spisu nie znajdziecie – mocie to jak w banku!

Mamy tys niespodzanko – jak dojademy tym nasym Janosikowym zaprzęgiem (a dojademy) na punkty łodżywcze, to se cosi mocniejszego łykniecie – ze aż sie Wom ślipia zaświecom z zachwytu hej! A jak jus bedziecie wracać, to na mecie w Hali Masyn bedzie dla Wos didżej groł – muzyka, tańce
i śpiew na całego – do białego rano albo i dłuzyj hej!

Łocywiście najmłodse bajtle tysz bedom mogli biegać, bo my dla nich przygotuwali biegi Cypiska, Rumcajsa i Zbója – także widzimy się w naskiej Niedzicy calutkimi rodzinami!
A tym casom kłanio sie Wom w pas i pozdrawio!

Hajduk Team

Informacje o biegu: www.zimowyjanosik.pl

 

Komentarze Facebook