Zimowy Ultramaraton Karkonoski – zainspiruj się, poczuj emocje i podejmij wyzwanie!

0

11 marca 2017 odbędzie się kolejna edycja wyjątkowej imprezy w polskim kalendarzu biegów ultra – ZUK, bo tak biegacze mówią na ten bieg w skrócie to przepiękne górskie widoki, śnieżna sceneria Karkonoszy oraz niesamowity klimat sportowej rywalizacji. W marcowej edycji wystartuje 350 śmiałków chociaż chętnych było znacznie więcej – zapisy wyczerpały się w mgnieniu oka, a dodatkowo organizatorzy przeprowadzili losowanie – tak robi się tylko w przypadku imprez, które cieszą się największą popularnością! 

zuk3

Zawodnicy wyruszą z Polany Jakuszyckiej, w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegną na  Szrenicę, przebiegną przez Śnieżne Kotły i Przełęcz Karkonoską by wbiec na szczyt Śnieżki, skąd ruszą dalej w kierunku Przełęczy Okraj.  Meta zawodów ulokowana jest na deptaku miasta Karpacz.  Dystans biegu to 53km. 

zuk4

Chociaż nie ma już możliwości zapisania się, to chcielibyśmy zainteresować Was tą imprezą – może niektórzy z Was zainspirują się i zmotywują do tego by samemu kiedyś spróbować swoich sił na dystansie ponadmaratońskim w dodatku w górach! Do odważnych świat należy, a jak widzicie na zdjęciach takie widoki zrekompensują cały wysiłek jak włożycie w pokonanie tej przepięknej trasy (limit czasu to 10,5h)! 

zuk5

Jeśli nie startujecie, to zapraszamy Was 11 marca  do spędzenia choćby weekendu w Karkonoszach i kibicowaniu zawodnikom. Może któryś z Twoich znajomych się wybiera i przydałoby mu się wsparcie? Zrób ten pierwszy krok, zobacz jak to wygląda od środka, poczuj emocje jakie czują zawodnicy, a być może w 2018 roku Ty również staniesz na starcie legendarnego już ZUKa! 

zuk-logo

Komentarze Facebook