Najlepszy bieg do rozpoczęcia swojej biegowej przygody!

0

Te biegi to ogólnoświatowa inicjatywa tworzona przez nas – biegaczy i fascynatów takich imprez sportowych. Co tydzień spotykamy się, żeby wspólnie pokonać dystans 5 km. Biegi są zawsze bezpłatne, odbywają się w soboty o godzinie 9 rano i mają pomiar czasu. Wyniki trafiają wprost do skrzynek e-mailowych biegaczy i są dostępne na stronie internetowej. W celu wzięcia udziału w biegu wystarczy tylko jednokrotna rejestracja i już można pokonywać trasę parkrun w dowolnym miejscu na świecie! Dzięki bardzo prostej formule i łatwej procedurze “zapisów” – jest to idealna impreza dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, ale obawiają się jeszcze tego “wielkiego” biegowego świata – chipów, rejestracji, zapisów, stref startowych, itp. Na parkrun każdy poradzi sobie znakomicie.  

Biegi parkrun odbywają się w miastach, ale najczęściej na zielonych terenach rekreacyjnych.
Biegi parkrun odbywają się w miastach, ale najczęściej na zielonych terenach rekreacyjnych.

W Polsce parkrun odbywa się już w 53 miastach! Biegamy po parkach, lasach, ścieżkach rowerowych i chodnikach. W wielkich miastach i małych miasteczkach. Co je łączy? Na pewno świetna rodzinna atmosfera i pomoc wolontariuszy – biegaczy, którzy czasem pomagają przy prowadzeniu biegu. Dzięki temu wszyscy możemy biegać całkowicie za darmo. Jedni się ścigają i poprawiają swoje rekordy, inni biegają żeby schudnąć, inni chcą spotkać się ze znajomymi, niektórzy biegają z psami, inni z wózkami. Każdy jest u nas mile widziany!

W ostatnim parkrun na całym świecie pobiegło 160 tysięcy osób – Ty również możesz stać się częścią tej niezwykłej ogólnoświatowej rywalizacji!

parkrun

Biegi parkrun rozwijają się w naszym kraju niezwykle dynamicznie. Regularnie dołączają do nas kolejne miasta i miasteczka. W każdą sobotę na trasach parkrun spotyka się tysiące biegaczy. Zapraszamy na stronę www.parkrun.pl, gdzie znajdziesz wszystkie szczegóły, lokalizacje, trasy oraz wyniki i statystyki naszych biegów.

Do zobaczenia na ścieżkach parkrun w całym kraju!

Komentarze Facebook